HemOm ossVi som jobbar härHälsovetenskapliga Institutionen

Hälsovetenskapliga Institutionen

Institutionen

personal_31

Pernilla Hillerås

Prefekt
+46 (0)8 587 516 48 pernilla.hilleras@rkh.se

Gabriella Ahlenius

Gabriella Ahlenius

Högskoleadjunkt
+46 (0)8 587 516 46 gabriella.ahlenius@rkh.se

Gunilla Björling

Gunilla Björling

Docent, Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 73 gunilla.bjorling@rkh.se

Katarina Brochard

Katarina Brochard

Högskoleadjunkt
+46 (0)8 587 516 87 katarina.brochard@rkh.se

christidis.maria-s

Maria Christidis

Doktorand, Högskoleadjunkt
+46 (0)8 587 516 95 maria.christidis@rkh.se

Miguel Diaz

Högskoleadjunkt
+46 (0)8 587 516 45 miguel.diaz@rkh.se

joachimeckstrom0987

Joachim Eckerström

Högskoleadjunkt
+46 (0)8 587 516 85 joachim.eckerstrom@rkh.se

Per Ekstrand

Per Ekstrand

tf Rektor
Docent, Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 65 per.ekstrand@rkh.se

Henrik Eriksson

Henrik Eriksson

Professor i Omvårdnad
+46 (0)8 587 516 70 henrik.eriksson@rkh.se

Carina Faag

Carina Faag

Fil. lic., Högskoleadjunkt
+46 (0)8 587 516 88 carina.faag@rkh.se

Katarina Falk

Katarina Falk

Högskoleadjunkt
+46 (0)8 587 516 44 katarina.falk@rkh.se

Åsa Gisel

Högskoleadjunkt
+46 (0)8 587 516 26 asa.gisel@rkh.se

Maria Gottvall

Maria Gottvall

Högskolelektor
+46(0)8-587 516 57 maria.gottvall@rkh.se

Sara Hedberg

Prefektstöd
+46 (0)8 587 516 10 sara.hedberg@rkh.se

Carola Hellman

Högskoleadjunkt
+46 (0)8 587 516 60 carola.hellman@rkh.se

jeshol

Jessica Holmgren

Programansvarig Sjuksköterskeutbildningen
Ämnesansvarig i omvårdnad | Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 50 jessica.holmgren@rkh.se

Göran Holst

Docent
Högskolelektor
goran.holst@rkh.se

Cecilia Häckter-Ståhl

Cecilia Häckter-Ståhl

Högskoleadjunkt
+46 (0)8 587 516 22 cecilia.hackter.stahl@rkh.se

Ann Hägg Martinell

Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 25 ann.hagg.martinell@rkh.se

2015-09-14

Trine Höjsgaard

Doktorand
+46 (0)8 587 516 40 trine.hojsgaard@rkh.se

Mia Kraft

Mia Kraft

Högskoleadjunkt
+46 (0)8 587 516 58 mia.kraft@rkh.se

Joacim Larsen

Joacim Larsen

Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 77 joacim.larsen@rkh.se

Jakob Lederman

Högskoleadjunkt
+46 (0)8 587 516 64 jakob.lederman@rkh.se

nopicture_1

Hélio Manhica

Forskare
Fil.dr. i folkhälsovetenskap
helio.manhica@rkh.se

Katri Manninen

Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 12 katri.manninen@rkh.se

mattsson.janet-s

Janet Mattsson

Programansvarig Intensivvårdsutbildningen
Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 28 janet.mattsson@rkh.se

nopicture_1

Monir Mazaheri

Högskolelektor
+46 (0) 587 516 52 monir.mazaheri@rkh.se

Jörgen Medin

Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 68 jorgen.medin@rkh.se

nahlenbose_catarina

Catarina Nahlén Bose

Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 20 catarina.nahlen.bose@rkh.se

leah-bild-webb1

Leah Emegwa Okenwa

Programansvarig Folkhälsovetenskapliga programmet
Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 79 leah.emegwa.okenwa@rkh.se

stephanie_paillardborg_0763a

Stéphanie Paillard-Borg

Ämnesansvarig i folkhälsovetenskap
Docent, Högskolelektor
stephanie.paillard-borg@rkh.se

perseius.kentinge-s

Kent-Inge Perseius

Programansvarig Psykiatriutbildningen
Docent, Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 76 kent-inge.perseius@rkh.se

Fred Saboonchi

Fredrik Saboonchi

Professor
+46 (0)8 587 516 55 fredrik.saboonchi@rkh.se

elina_s_a3

Elina Scheers Andersson

Högskoleadjunkt
+46 (0)8 587 516 80 elina.scheers.andersson@rkh.se

schuster.marja

Marja Schuster

Dekan för utbildning
Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 47 marja.schuster@rkh.se

sigvardsdotter.erika-s

Erika Sigvardsdotter

Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 37 erika.sigvardsdotter@rkh.se

kimpersonalbild

Kim Silow Kallenberg

Postdoktor
+46 (0)8 587 516 17 kim.silow.kallenberg@rkh.se

stridh.sara-

Sara Stridh

Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 04 sara.stridh@rkh.se

harlotta Tegnestedt

Charlotta Tegnestedt

Högskoleadjunkt
+46 (0)8 587 516 75 charlotta.tegnestedt@rkh.se

nopicture_1

Petter Tinghög

Forskare/projektledare
+46 (0)8 587 516 51 petter.tinghog@rkh.se

Anders Widmark

Högskoleadjunkt
+46 (0)8 587 516 05 anders.widmark@rkh.se

vonstrauss.eva-s

Eva von Strauss

Förvaltningschef, Dekan för forskning
+46 (0)8 587 516 16 eva.von.strauss@rkh.se

annastalberg

Anna Stålberg

Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 74 anna.stalberg@rkh.se

Maria Åling

Maria Åling

Högskoleadjunkt
+46 (0)8 587 516 89 maria.aling@rkh.se