Kontakta Röda Korsets Högskola

Här hittar du kontaktinformation till Röda Korsets Högskola.

Kontaktuppgifter:

Tel: 08-587 516 00  Vi har öppet 08:00-16:30 varje vardag

Besöksadress: Hälsovägen 11C, 141 57 Huddinge

Postadress:  Röda Korsets Högskola, Box 1059, 141 21 Huddinge

E-post: info@rkh.se

Faktura: Information om att skicka faktura

Söker du en speciell person eller personer inom en viss avdelning? Använd länkarna nedan.

Våra medarbetare

Susanne_Georgsson.jpg
Susanne Georgsson

Rektor | Professor
+46 (0)8 587 516 61
susanne.georgsson@rkh.se

Hälsovetenskapliga institutionen

Gabriella Ahllenius_Kvadrat.jpg
Gabriella Ahlenius

Högskoleadjunkt
+46 (0)8 587 516 46
gabriella.ahlenius@rkh.se

Charlotta Arwidson
Doktorand
+46 (0)8 587 516 23
charlotta.arwidson@rkh.se

Gunilla Björling_Kvadrat.jpg
Gunilla Björling

Docent | Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 73
gunilla.bjorling@rkh.se

Katarina Brochard_Kvadrat.jpg
Katarina Brochard

Högskoleadjunkt
+46 (0)8 587 516 87
katarina.brochard@rkh.se

Tommy Carlsson
Lektor
+46 (0)8 587 516 21
tommy.carlsson@rkh.se

Maria Christidis_Kvadrat.jpg
Maria Christidis

Doktorand  Högskoleadjunkt
+46 (0)8 587 516 95
maria.christidis@rkh.se

Miguel Diaz_Kvadrat.jpg
Miguel Diaz

Högskoleadjunkt
+46 (0)8 587 516 45
miguel.diaz@rkh.se

Joachim Eckerström
Högskoleadjunkt
+46 (0)8 587 516 85
joachim.eckerstrom@rkh.se

Heléne Eriksson
Högskolelektor
+46 (0) 8 587 516 50
helene.eriksson@rkh.se

Henrik_Eriksson_etta.jpg
Henrik Eriksson

Professor i omvårdnad
+46 (0)8 587 516 70
henrik.eriksson@rkh.se

Carina Faag
Fil. lic. Högskoleadjunkt
+46 (0)8 587 516 88
carina.faag@rkh.se

Katarina Falk
Högskoleadjunkt
+46 (0)8 587 516 44
katarina.falk@rkh.se

Åsa Gisel
Högskoleadjunkt
+46 (0)8 587 516 26
asa.gisel@rkh.se

Maria Gottvall
Högskolelektor
+46(0)8 587 516 57
maria.gottvall@rkh.se

Sara Hedberg
Prefektstöd
+46 (0)8 587 516 10
sara.hedberg@rkh.se

Pernilla Hillerås
Prefekt
+46 (0)8 587 516 48
pernilla.hilleras@rkh.se

Cecilia Häckter-Ståhl
Högskoleadjunkt
+46 (0)8 587 516 22
cecilia.hackter.stahl@rkh.se

Ann Hägg Martinell
Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 25
ann.hagg.martinell@rkh.se

Maria Jirwe_Kvadratjpg.jpg
Maria Jirwe

Biträdande professor
+46 (0)8 587 516 40
maria.jirwe@rkh.se

Sofi Knaust Liden_Kvadrat.jpg
Sofi Knaust-Lidén

Högskoleadjunkt
+46 (0)8 587 516 05
sofi.knaust.liden@rkh.se

Mia Kraft_Kvadrat.jpg
Mia Kraft

Högskoleadjunkt
+46 (0)8 587 516 58
mia.kraft@rkh.se

Hanna Lachmann
Programansvarig sjuksköterskeprogrammet | Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 53
hanna.lachmann@rkh.se

Joacim Larsen
Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 77
joacim.larsen@rkh.se

Katri Manninen_Kvadrat.jpg
Katri Manninen

Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 12
katri.manninen@rkh.se

Janet Mattsson
Programansvarig Intensivvårdsutbildningen | Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 28
janet.mattsson@rkh.se

Monir Mazaheri
Högskolelektor
+46 (0) 587 516 52
monir.mazaheri@rkh.se

Jörgen Medin
Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 68
jorgen.medin@rkh.se

Catarina Nahlen Bose_Kvadrat.jpg
Catarina Nahlén Bose

Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 20
catarina.nahlen.bose@rkh.se

Leah Okenwa Emegwa02_Kvadrat.jpg
Leah Emegwa Okenwa

Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 79
leah.emegwa.okenwa@rkh.se

Stéphanie Paillard-Borg
Ämnesansvarig i folkhälsovetenskap | Docent | Högskolelektor
stephanie.paillard-borg@rkh.se

Fredrik Saboonchi
Professor
+46 (0)8 587 516 55
fredrik.saboonchi@rkh.se

Elina Scheers Andersson
Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 80
elina.scheers.andersson@rkh.se

Marja Schuster_Kvadrat.jpg
Marja Schuster

Docent | Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 47
marja.schuster@rkh.se

Berit Cronfalk_Kvardrat.jpg
Berit Seiger Cronfalk

Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 86
berit.cronfalk@rkh.se

Sara Stridh
Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 04
sara.stridh@rkh.se

Anna Stålberg
Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 74
anna.stalberg@rkh.se

Marja Stålgren_Kvadrat.jpg
Maria Stålgren

Samordnare för kompetens- och kunskapscenter
maria.stalgren@rkh.se

Charlotta Tegnestedt_Kvadrat.jpg
Charlotta Tegnestedt

Högskoleadjunkt
+46 (0)8 587 516 75
charlotta.tegnestedt@rkh.se

Petter Tinghög
Forskare | Projektledare
+46 (0)8 587 516 51
petter.tinghog@rkh.se

Inger Wallin Lundell_Kvadrat.jpg
Inger Wallin Lundell

Studierektor | Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 49
inger.wallin.lundell@rkh.se

Jill Åhs
Doktorand
+46 (0)8 587 516 54
jill.ahs@rkh.se

Maria Åling_Stående.jpg
Maria Åling

Högskoleadjunkt
+46 (0)8 587 516 89
maria.aling@rkh.se

Högskoleförvaltning

Louise Beskow_Kvadrat.jpg

Louise Beskow
Förvaltningschef
+46 (0)8 587 516 83
louise.beskow@rkh.se

Johannes Aurén
IT-samordnare
+46 (0)8 587 516 69
johannes.auren@rkh.se

Sophia Bergqvist
HR-handläggare
+46 (0)8 587 516 19
sophia.bergqvist@rkh.se

Jenny Cadstedt
Internationell strateg
+46 (0)8 587 516 72
jenny.cadstedt@rkh.se

Pablo Diaz
Utbildningsadministratör
+46 (0)8 587 516 08
pablo.diaz@rkh.se

John DiMaria_Kvadrat.jpg
John DiMaria

IKT-pedagog
+46 (0)8 587 516 07
john.dimaria@rkh.se

Per Ekstrand_Kvadat.jpg
Per Ekstrand

Kvalitets- och samverkansstrateg, Docent, Högskolelektor
+46 (0)8 587 516 65
per.ekstrand@rkh.se

Ann-Sofie Hylvander
Ledningsstöd
+46 (0)8 587 516 14
ann-sofie.hylvander@rkh.se

Emma Irving
Ledningsstöd
+46 (0)8 587 516 06
emma.irving@rkh.se

Caroline Jarl_Kvadrat.jpg
Caroline Jarl

Ekonomiassistent
+46 (0)8 587 516 13
caroline.jarl@rkh.se

Maria Johansson_Kvadrat.jpg
Maria Johansson

Intendent
+46 (0)8 587 516 03
maria.johansson@rkh.se

Liliana Johnson
VFU-platssamordnare
+46 (0)8 587 516 84
liliana.johnson@rkh.se

Marcela Johnson
VFU-platssamordnare
+46 (0)8 587 516 39
marcela.johnson@rkh.se

Helene Kindström_Kvadrat.jpg
Helene Kindström

HR-chef
+46 (0)8 587 516 56
helene.kindstrom@rkh.se

Helene Komlos Grill_Kvadrat.jpg
Helene Komlos Grill

Kommunikationsansvarig
+46 (0)8 587 516 11
helene.komlos.grill@rkh.se

Emily Pettersson
Studievägledare
+46 (0)8 587 516 17
emily.pettersson@rkh.se

Ann-Britt Scherfors
Utbildningsadministratör
+46 (0)8 587 516 27
ann-britt.scherfors@rkh.se

Raija Strömberg
Ekonomiansvarig
+46 (0)8 587 516 29
raija.stromberg@rkh.se

Charlotta Törmä
Ladokansvarig
+46 (0)8 587 516 02
charlotta.torma@rkh.se